Opcja wykupu w umowie leasingu konsumenckim

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing konsumencki (prywatny) skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Ten rodzaj leasingu zakłada, że prawo własności do środka trwałego, będącego przedmiotem leasingu, leży po stronie leasingodawcy. Leasingobiorca dysponuje jednak opcją wykupu, umożliwiającą nabycie na własność przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. 

Warunki wykupu reguluje umowa leasingu. Prawo dopuszcza sytuację, w której po zakończeniu okresu leasingu, własność środka trwałego zostanie przeniesiona na leasingobiorcę bez dodatkowych opłat. Przeważnie jednak, nabywca zobowiązany jest do uiszczenia określonej kwoty końcowej, będącej równowartością różnicy pomiędzy aktualną wartością przedmiotowego środka trwałego a sumą uiszczonych dotychczas rat leasingowych. Leasingobiorca ma prawo do nieskorzystania z opcji wykupu po zakończeniu okresu leasingu – wówczas własność środka trwałego pozostaje przy leasingodawcy.

Wartość wykupu jest pochodną okresu umowy oraz wysokości rat leasingowych i waha się w szerokim przedziale od 1% (przy umowach na okres ponad 3 lat) do nawet ponad 50% (przy umowach krótkoterminowych).

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok