Wszystko o przedmiocie leasingu

Kto jest właścicielem przedmiotu?

Właścicielem przedmiotu co najmniej do zakończenia okresu finansowania jest leasingodawca. W przypadku leasingu operacyjnego na koniec okresu umownego przedmiot wraca do leasingodawcy, w leasingu finansowym zostaje wykupiony przez leasingobiorcę.  więcej »

Leasing nieruchomości

Leasing to nie tylko samochody. Przedmiotem leasingu jako umowy nazwanej mogą być zarówno rzeczy ruchome jak i nieruchomości.  więcej »

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Leasing gruntu

Z uwagi na problem odpisów amortyzacyjnych leasing gruntu charakteryzuje się szczególnymi zasadami.  więcej »

Czy koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu trzeba refakturować na leasingobiorcę

W uchwale 7 sędziów z 8 listopada 2010 r. (sygn. I FPS 3/10) Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że podmiot świadczący usługi leasingu powinien włączyć do podstawy opodatkowania VAT tych usług koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu. Znaczenie tej uchwały komentuje Marcin... więcej »

Rozliczenie rat leasingowych, gdy przedmiot leasingu jest wynajmowany

Czy wydatki poniesione na zapłatę rat leasingowych z tytułu zawartej umowy leasingu, jeśli przedmiot umowy leasingu jest odpłatnie odnajmowany na terytorium kraju trzeciego, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?  więcej »

Zgłaszanie i likwidacja szkody w leasingu

Właścicielem przedmiotu leasingu jest instytucja finansowa, zatem zgłoszenie i likwidacja szkody nie może odbyć się bez udziału tej instytucji. Szczegółowe postępowanie w przypadku wystąpienia szkody wskazane jest w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu.  więcej »

Użytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią

W umowie leasingu znajduje się zapis, zgodnie z którym użytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią wymaga pisemnej zgody leasingodawcy. W praktyce leasingobiorcy rzadko stosują się do tego zapisu, natomiast leasingodawca jeszcze rzadziej (praktycznie w ogóle)... więcej »

Szkoda całkowita w leasingu

Szkoda całkowita to uszkodzenie środka trwałego, uniemożliwiające jego dalszą eksploatację. Konsekwencją wystąpienia szkody całkowitej jest wygaśnięcie umowy leasingu, które jednak następuje nie w momencie wystąpienia szkody, ale po wydaniu decyzji o wypłacie odszkodowania... więcej »

Leasing samochodów używanych

Większość firm leasingowych oferuje finansowanie nabycia samochodów używanych. Warunki leasingu takich samochodów są jednak mniej korzystne niż w przypadku nowych aut – wyższe jest oprocentowanie oraz wkład własny (przeważnie nie mniej niż 10%). Dodatkowo, na... więcej »

Jakie są zalety i wady leasingu auta elektrycznego

Samochody elektryczne rozpoczynają podbój rynku usług leasingowych. Firmy leasingowe uzupełniają swoje oferty, a klienci zacierają ręce na myśl o dużych oszczędnościach w utrzymaniu floty, zarówno z uwagi na serwisowanie, a także źródło energii.  więcej »

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok