Leasing – sposób na finansowanie inwestycji w publicznych placówkach medycznych

Data publikacji: 2014-05-09
Zarówno przychodnie, jak i szpitale państwowe mogą sięgać po zewnętrzne finansowanie. Potrzeby inwestycyjne w publicznych placówkach medycznych są olbrzymie. Nowoczesne technologie wykorzystywane do leczenia czy diagnostyki, wiążą się z nakładami od kilkudziesięciu tysięcy zł do wielomilionowych inwestycji. Jednym ze sposobów na sfinansowanie tego typu potrzeb może być leasing, jednak z wielu względów skala wykorzystywania zewnętrznych źródeł finansowania w branży medycznej wciąż jest nieduża. 

Część polskich firm leasingowych postrzega segment medyczny jako perspektywiczny i pożądany w swoim portfelu, kierując swoją ofertę bezpośrednio do tej branży. Ich oferta musi przede wszystkim uwzględniać otoczenie prawne w zakresie podatku VAT, specyficzne dla usług medycznych i sprzętu medycznego.

Pomimo, że znaczna część placówek publicznych spełnia oczekiwania leasingodawców dotyczące kondycji finansowej, to do ostatecznego złożenia oferty często nie dochodzi. Placówki publiczne są zobligowane Ustawą o Zamówieniach Publicznych do dokonywania wszelkich zakupów poprzez procedury przetargowe.

Coraz częściej ogłaszane są przetargi na dostawę urządzeń wraz z finansowaniem. Tymczasem zapisy zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają złożenie oferty przez bankowe firmy leasingowe. (..)

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok