Nastroje wśród firm z segmentu MŚP

Data publikacji: 2014-05-09
Jak wynika z badania SME Capex Barometer, zrealizowanego przez GE Capital wraz z Bankiem BPH, polskie małe i średnie firmy z coraz większym optymizmem patrzą w przyszłość, planują większe wydatki inwestycyjne niż rok wcześniej, chcą zwiększać zatrudnienie. 
Pod tym względem wypadają też bardzo dobrze na tle swoich odpowiedników z Czech, Węgier czy nawet Francji i Niemiec, nie ustępując jednocześnie firmom z takich rynków jak Wielka Brytania.

 

Nastroje przedsiębiorców coraz lepsze

Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) są coraz bardziej optymistycznie nastawione do przyszłości - 45 proc. ankietowanych firm pozytywnie ocenia perspektywy rozwoju (w roku ubiegłym było to tylko 24 proc.). To taki sam wynik jak w przypadku firm niemieckich. Dla porównania – wśród firm czeskich odsetek ten wynosi 37 proc., a wśród węgierskich tylko 10 proc. Polskie firmy są też bardziej optymistycznie nastawione do przyszłości od swoich odpowiedników z Włoch (18 proc.) czy Francji (23 proc.). Największy optymizm w kwestii oceny perspektyw rozwoju wykazują małe i średnie przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii, wśród których ten odsetek wynosi 54 proc. (...)

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok