Jak auta najczęściej firmy biorą w leasing?

Data publikacji: 2014-08-27
Dynamika finansowania przez firmy leasingowe zwiększyła się w pierwszym półroczu o 7,3 procenta, do łącznej wartości 9,1 miliarda złotych netto - wynika z danych Związku Polskiego Leasingu ich. Jakie samochody najczęściej leasingowano w tym dobrym dla branży okresie? 

Największy przyrost wartości umów podpisanych przez firmy leasingowe zaobserwowano w naczepach (+10,4 proc. r/r, 907 mln złotych), pojazdach osobowych (+9,8 proc. r/r, 4,1 mld złotych) i samochodach dostawczych ( +6,7 proc. r/r, 1,1 mld złotych).

- Pomimo spadku sprzedaży aut ogółem w Polsce, firmy zainwestowały w nie więcej niż w ubiegłym roku. Wzrost wyników w pierwszej połowie 2013 roku był widoczny w każdej kategorii pojazdów. Silne ożywienie widoczne w branży w drugim kwartale jest częścią trendu wzrostowego. Wpływ na niego mają odnowienia umów na samochody osobowe z 2009-2010 roku, kiedy kończyły się odliczenia VAT przy zakupie aut z "kratką", ale i ożywienie gospodarcze, które może się przekładać na zakupy pojazdów ciężarowych i dostawczych - stwierdza Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej BZ WBK Leasing.

 

www.wnp.pl

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok