Leasing na samochody z kratką. Chaos w przepisach.

Data publikacji: 2014-07-24
Od 1 kwietnia obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT od firmowych samochodów. Jest to kolejna już zmiana przepisów w tym zakresie i już teraz wiadomo, że nie będzie to zmiana ostatnia. Do kolejnej dojdzie już w 2015 roku, gdy firmy będą mogły odliczyć VAT także od paliwa. Ale to jeszcze nie koniec zmian – rok później wygaśnie pozwolenie Komisji Europejskiej, dotyczące stosowanie w Polsce ograniczeń w zakresie odliczania VAT-u. Czyli przepisy trzeba będzie znowu zmienić. 
Chaos w przepisach jest ogromny, a jakby tego było mało, urzędnicy nie zdążyli do końca 2013 roku przygotować nowego prawa, więc stare zasady obowiązywały do końca grudnia, a nowe zaczęły obowiązywać dopiero od 1 kwietnia. Czyli w pierwszym kwartale 2014 roku stare przepisy już nie obowiązywały, a nowe – jeszcze nie obowiązywały. Od zakupionych w tym okresie samochodów firmy mogły odliczyć pełny VAT.
Zgodnie z obecnymi zasadami, przy zakupie samochodu osobowego przedsiębiorcy mogą odliczyć 50% VAT, natomiast jeśli zadeklarują, że samochód będzie przeznaczony wyłącznie na użytek firmowy – odliczyć można 100% VAT.
Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok