Leasing samochodu, a szkoda

Data publikacji: 2014-08-14
Zgodnie z treścią art. 709[1] Kodeksu cywilnego, przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać tę rzecz korzystającemu do używania albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu w uzgodnionych ratach wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego. 
Jak każda umowa cywilna, także i umowa leasingu, wiąże się z możliwością powstania szkody, zarówno po stronie leasingodawcy jak i leasingobiorcy. Decydujące znaczenie w takim przypadku będą miały nie tylko odpowiednie zapisy umowne wiążące strony danego zobowiązania, ale także przepisy powszechnie obowiązujące. To w nich odnajdziemy bowiem rozwiązanie problemu dotyczącego wadliwości przedmiotu leasingu. Pamiętajmy jednak, że korzystający powinien używać rzeczy i pobierać jej pożytki w sposób określony w umowie leasingu, a gdy umowa tego nie określa - w sposób odpowiadający właściwościom i przeznaczeniu rzeczy. Jednocześnie bez zgody finansującego korzystający nie może czynić w rzeczy zmian, chyba że wynikają one z przeznaczenia rzeczy. Tym samym nie może on celowo doprowadzać do uszkodzenia przedmiotu leasingu – będzie on bowiem wyłącznie odpowiedzialny za tak powstałą szkodę.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok