Leasing samochodu sprowadzonego z zagranicy

Data publikacji: 2014-07-22
Polski rynek samochodów używanych jest zdominowany przez samochody sprowadzone z zagranicy. Leasingodawcy dobrze o tym wiedzą i chętnie wspierają swoich klientów w nabyciu importowanych samochodów, zwłaszcza tych pochodzących z krajów Unii Europejskiej. 
Niektóre instytucje finansowe oferują nawet wyszukanie i sprowadzenie pojazdu, a także załatwienie wszystkich formalności związanych z importem. Taka usługa realizowana jest zwykle we współpracy z wyspecjalizowaną w tym zakresie firmą.
Przyszły leasingobiorca może też we własnym zakresie wyszukać i sprowadzić samochód, mający być przedmiotem leasingu. Może też skorzystać z usług firm, oferujących pomoc w sprowadzaniu wskazanych przez klientów samochodów. Leasingodawcy zwykle akceptują takie firmy, jako dostawców środka trwałego. Przy zakupie auta w komisie należy jednak zwrócić uwagę, aby udokumentowaniem transakcji była pełna faktura VAT, a nie faktura VAT-marża. Pełna faktura VAT daje bowiem możliwość odliczenia do 50% VAT od rat leasingowych. Faktura VAT-marża uniemożliwia odliczenie podatku VAT od transakcji oraz sprawia, że leasing operacyjny podwyższa de facto wartość samochodu o 50% VAT. Korzystniejsze jest w takim przypadku skorzystanie z oferty leasingu finansowego, w którym podstawą zakupu jest faktura VAT-marża, a podatek VAT nie występuje.
Po przygotowaniu auta do rejestracji, procedura zawarcia umowy leasingu przebiega standardowo (wniosek, umowa, rejestracja pojazdu i udostępnienie go leasingobiorcy).
Leasing importowanego samochodu wiąże się z licznymi kosztami dodatkowymi, nie występującymi przy leasingu samochodu krajowego. Koszty te obejmują m.in. sprowadzenie auta, akcyzę oraz wymaganą przez leasingodawcę wycenę.
Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok