PZWLP publikuje użyteczną dla firm broszurę podatkową

Data publikacji: 2014-08-06
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów publikuje kompleksową broszurę dotyczącą wszelkich kwestii podatkowych związanych z wynajmem długoterminowym samochodów firmowych. Publikacja zawiera szczegółowe opisy i komentarze na temat aktualnie obowiązujących w Polsce przepisów w zakresie podatku CIT i VAT oraz wyjaśnienia dotyczące leasingu operacyjnego aut w świetle Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i Ustawy o rachunkowości. Broszura została przygotowana na zlecenie PZWLP przez ekspertów podatkowych międzynarodowej firmy doradczej Deloitte i jest bezpłatnie dostępna na stronie internetowej Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. 
Jakie przepisy w zakresie podatku VAT obowiązują aktualnie w Polsce w przypadku finansowania przez firmę aut firmowych z wykorzystaniem leasingu operacyjnego z pełną obsługą, zwanego inaczej wynajmem długoterminowym? Czym różni się leasing finansowy samochodów od leasingu operacyjnego, z punktu widzenia polskich przepisów podatkowych? Jakie korzyści podatkowe może uzyskać przedsiębiorca użytkując swoje samochody firmowe w wynajmie długoterminowym? Jakie regulacje w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) obowiązują w Polsce przedsiębiorców wynajmujących długoterminowo flotę pojazdów?

Na takie i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w opublikowanej przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów bezpłatnej broszurze podatkowej „Podatek dochodowy od osób prawnych, podatek od towarów i usług oraz Międzynarodowe Standardy Rachunkowości w wynajmie długoterminowym pojazdów".

Jednym z głównych celów działalności Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów jest edukacja firm i przedsiębiorców na temat wynajmu długoterminowego samochodów – mówi Marek Małachowski, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Zarządzający ALD Automotive Polska. – Edukacja jest prowadzona nie tylko na temat samej usługi oraz jej korzyści finansowych i operacyjnych dla firm, ale również w zakresie dotyczącym kwestii podatkowych. Kilkakrotnie zmieniająca się w Polsce w ostatnich miesiącach sytuacja prawna, związana z podatkiem VAT od aut firmowych powoduje, że opublikowana przez PZWLP broszura podatkowa będzie bardzo użytecznym narzędziem, zarówno dla przedsiębiorców zastanawiających się dopiero nad leasingiem operacyjnym z pełną obsługą, jak i firm użytkujących już samochody flotowe w tej formie. Wynajem długoterminowy rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, na poziomie 10-11% rocznie, co powoduje, że pomimo młodego wieku tej usługi, ma już ona ponad 20 tys. klientów, a po polskich drogach jeździ ponad 150 tys. aut firmowych użytkowanych w ten sposób. Na dodatek, samochody firmowe w leasingu operacyjnym z pełną obsługą stanowią już ok. 40% wszystkich leasingowanych aut w kraju. Z analiz PZWLP wynika również, że wynajem długoterminowy zaczyna powoli zastępować inne i mniej rozwinięte formy finansowania flot takie jak np. klasyczny leasing finansowy.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok