Samochód dostawczy - amortyzacja czy leasing?

Data publikacji: 2014-08-10
Jestem małym przedsiębiorcą. Planuję zakup samochodu dostawczego. Czy będę mógł skorzystać z ekspresowej amortyzacji? A może korzystniejszym rozwiązaniem jest leasing takiego samochodu? 
Z ekspresowej amortyzacji mogą korzystać osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej oraz mali podatnicy. Polega ona na tym, że przedsiębiorca wlicza w koszty wydatki na zakup środków trwałych do równowartości 50 tys. euro w danym roku podatkowym. Nie wszystkie nabywane składniki majątku można jednak tą metodą amortyzować. W przypadku pojazdów spod ekspresowej amortyzacji wyłączone są samochody osobowe. Nie ma natomiast przeszkód, by wliczyć od razu w koszty do równowartości 50 tys. euro zakupiony dla firmy samochód ciężarowy, w tym dostawczy.

Samochód taki można wziąć także w leasing. Typową umową stosowaną w takim przypadku jest umowa leasingu operacyjnego. By móc wliczać w koszty raty leasingowe, nie może być ona zawarta na czas krótszy niż dwa lata (40 proc. okresu normatywnego, który dla samochodów wynosi 60 miesięcy).

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok