Uchylenie się od zawarcia umowy sprzedaży samochodu wylicytowanego na aukcji internetowej

Data publikacji: 2014-08-13
Wygrałem samochód na aukcji internetowej. Jak się później okazało, poza wylicytowaną kwotą mam spłacić jeszcze leasing wynoszący kilkakrotnie więcej niż wartość samochodu. O leasingu nie miałem pojęcia, ponieważ ta informacja była napisana w języku niemieckim, którego nie znam. Zgłosiłem się o pomoc do serwisu aukcyjnego, gdzie kazano mi, abym jak najszybciej porozumiał się ze sprzedającym abym mógł unieważnić transakcje, automatycznie sprzedający otrzymałby zwrot pieniędzy i mógł wystawić ponownie przedmiot na licytacji. W odpowiedzi sprzedający zażądał zapłaty znacznej kwoty, inaczej skontaktuje się z adwokatem. Co mam zrobić w tej sytuacji? 
Warunkiem dopuszczenia do udziału w aukcji on-line, zarówno w roli organizatora jak i reflektanta, jest zawarcie umowy z administratorem platformy aukcyjnej, które następuje w drodze rejestracji w jego systemie informatycznym. Ponieważ umowa ta ma charakter adhezyjny, do jej zawarcia dochodzi przez przystąpienie. Procedura rejestracyjna odbywa się za pomocą zamieszczonego na stronie internetowej formularza, obejmując w szczególności wprowadzenie danych osobowych i kontaktowych oraz zaakceptowanie regulaminu uczestnictwa albo ogólnych warunków umowy w rozumieniu art. 384 k.c. (kodeksu cywilnego).
Podanie w czasie aukcji samej ceny jest zarazem zaakceptowaniem zasad aukcji. Organizator i uczestnicy aukcji obowiązani są przestrzegać postanowień porozumienia aukcyjnego (przetargowego) pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej, zawarta zaś w wyniku jego wykonania umowa finalna stanowi odrębne zdarzenie prawne. Zdarza się jednak, że zachowanie sprzeczne z regułami postępowania aukcyjnego wyjątkowo przesądza zarazem o wadliwości samej umowy na podstawie przepisów ogólnych (np. w razie wad oświadczenia woli).

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok