Leasing – jakie dokumenty będą potrzebne?

Data publikacji: 2014-03-19
Wykaz dokumentów, niezbędnych do uzyskania finansowania w formie leasingu, uzależniony jest głównie od formy prawnej wnioskodawcy oraz regulacji wewnętrznych leasingodawców. Ogólnie rzecz biorąc, podmioty finansujące wymagają dokumentów, potwierdzających zdolność prawną oraz finansową wnioskodawcy do pozyskania finansowania zewnętrznego. 

Zakres wymaganych załączników do wniosku o leasing obejmuje dwie kategorie:


a) Dokumenty rejestrowe, czyli „dowody tożsamości" wnioskodawcy, do których zalicza się dowód osobisty oraz inny dokument ze zdjęciem (w przypadku leasingu konsumenckiego), wpis do ewidencji działalności gospodarczej (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) lub odpis z KRS, umowę spółki oraz uchwałę wspólników, udzielającą zgody reprezentantom spółki na zawarcie umowy (spółka prawa handlowego).
Oprócz powyższych, od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą leasingodawcy wymagają także zaświadczenia z Urzędu Skarbowego oraz ZUS o niezaleganiu w płatności podatków i składek, a także opinię banku, prowadzącego rachunek firmowy.
b) Zdolność finansowa wnioskodawcy oceniana jest natomiast na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach oraz wyciągu z konta bankowego (leasing konsumencki). W przypadku osoby fizycznej, prowadzącej działalność gospodarczą, leasingodawcy oczekują załączenia do wniosku zeznania rocznego (PIT) oraz deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (PIT 5).

Spółka prawa handlowego musi natomiast dostarczyć leasingodawcy sprawozdanie finansowe za ubiegły rok i ostatni miesiąc (bilans i rachunek zysków i strat), rozliczenie podatkowe (CIT-8) za ubiegły rok oraz sprawozdanie F01 za ostatni okres.

Niektórzy leasingodawcy żądają od wnioskodawców dodatkowych dokumentów (np. bankowa karta podpisów). Znacznie mniej dokumentów dostarczyć musza natomiast wnioskodawcy, ubiegający się o finansowanie w ramach procedury uproszczonej – wówczas wystarczą podstawowe dokumenty rejestrowe.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok