Leasing a inne formy finansowania

Jak nie przepłacać za ubezpieczenie leasingu?

Zawarcie umowy leasingu finansowego lub operacyjnego nie skutkuje przeniesieniem prawa własności. Leasingobiorca nie staje się właścicielem przedmiotu leasingu, a jedynie jego użytkownikiem. Leasingodawca oczekuje w związku z tym zabezpieczeń, dzięki którym jego własność... więcej »

Pożyczka, kredyt , czy może leasing?

Każdy przedsiębiorca podczas przygody z biznesem będzie musiał zastanowić się nad sposobem finansowania swojej działalności. Warto skrupulatnie przeanalizować wszystkie możliwości, ponieważ każda metoda niesie ze sobą inne korzyści, ale wiąże się także z różnymi... więcej »

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Gdy bank nie chce dać kredytu, sięgnij po leasing

Osoby, które wykorzystały już swój limit zadłużenia w bankach, na jaki pozwala rekomendacja T, nie będą mogły kupić auta na kredyt. Alternatywą jest leasing konsumencki, którego nie obejmują rekomendacje nadzoru adresowane do banków.  więcej »

Niełatwy wybór między leasingiem a kredytem

Niższa suma łącznych obciążeń, bardziej elastyczny okres spłaty, większa oferta, łatwość podróżowania za granicę – to podstawowe korzyści z finansowania zakupu auta kredytem bankowym. Za leasingiem przemawiają z kolei korzyści podatkowe, zarówno na polu VAT,... więcej »

W jaki sposób sfinansować zakup maszyn i urządzeń?

W celu zakupu środków trwałych możemy skorzystać z kredytu inwestycyjnego lub leasingu. Zaletą kredytu jest nieco niższa rata niż to ma miejsce w przypadku leasingu oraz fakt, że w momencie zakupu stajemy się właścicielami sprzętu. Leasing pozwala nam jednak na wliczenie... więcej »

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego?

Najem długoterminowy różni się od leasingu operacyjnego zasadniczo brakiem konieczności zapłacenia czynszu inicjalnego. W praktyce są to produkty bardzo do siebie zbliżone, których szczegółowe warunki zależą od wynegocjowanych rozwiązań.  więcej »

Czym różni się leasing od kredytu?

Leasing oznacza najem środków trwałych w określonym czasie za zapłatę rat leasingowych. Kredyt oznacza pozyskanie środków na określony cel. Przedmiot leasingu musi zostać precyzyjnie określony w umowie, w przypadku kredytu cel wykorzystania środków nie musi być... więcej »

Co może być zabezpieczeniem kredytu obrotowego?

Forma zabezpieczenia zależy w dużej mierze od wielkości o rodzaju kredytu. Możliwa jest sytuacja, w której zabezpieczenie w ogóle nie będzie potrzebne, np. w przypadku niewielkiego kredytu obrotowego w koncie, jeśli mamy dobrą historię współpracy z bankiem.... więcej »

Leasing Europejski – MŚP pod lupą instytucji finansowych

W Polsce 98,8 procent wszystkich firm to firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W skład małych przedsiębiorstw wchodzą mikroprzedsiębiorstwa, które stanowią aż 95,9 procent. Firmy z tego sektora to zdecydowana większość podmiotów, które napędzają... więcej »

Leasing operacyjny, czy kredyt – co się bardziej opłaca

Firma, by nie pozostać w tyle za konkurencją, musi ciągle inwestować i się rozwijać. Istnienie na rynku wymusza stałe dostosowywanie do zmieniających się potrzeb klientów, czy nowoczesnych technologii. W obecnych czasach dużo jest możliwości na pozyskanie potrzebnych nam do... więcej »

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok