Ewidencja przebiegu przy leasingowanym samochodzie

Data publikacji: 2014-06-16
Prawo nie nakłada na leasingobiorcę obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu samochodu, również z punktu widzenia leasingodawcy nie jest to konieczne. Inaczej jest natomiast w przypadku pozaleasingowych form udostępnienia pojazdu (najem, dzierżawa), w których ewidencjonowanie przebiegu jest obowiązkowe z uwagi na rozliczenia pomiędzy stronami. 
Czym się różni leasing od innych, dostępnych na rynku instrumentów?

 

Są dwa główne warunki, które muszą zostać uwzględnione w umowie leasingu – po pierwsze, musi ona zostać zawarta na czas określony, nie krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji przedmiotu udostępnienia (w przypadku samochodu osobowego są to minimum dwa lata). Drugi warunek dotyczy aspektów finansowych – aby umowa udostępnienia została uznana za umowę leasingu, łączna wartość przewidzianych w umowie opłat netto nie może być niższa niż wartość początkowa środka trwałego.

Ewentualna konieczność ewidencjonowania przebiegu samochodu leasingowanego może wynikać z wewnętrznych procedur leasingobiorcy.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok