Jakie korzyści daje zawarcie umowy leasingu?

Data publikacji: 2014-06-16
Głównym celem zawarcia umowy leasingu przez leasingobiorcę jest pozyskanie do dyspozycji środka trwałego bez konieczności angażowania własnego kapitału. To właśnie jest największa korzyść, wynikająca z wyboru tej formy finansowania. 
Konstrukcja leasingu, jako instrumentu finansowego, dostarcza jednak leasingobiorcy także innych korzyści. Są to głównie korzyści podatkowe, ale nie tylko.

Wśród korzyści podatkowych wskazać należy możliwość wliczenia spłaty przedmiotu leasingu do kosztów uzyskania przychodu (w przypadku leasingu operacyjnego kosztem są opłaty wstępne i całe raty, natomiast przy leasingu finansowym – część odsetkowa rat i amortyzacja) oraz uniknięcie konieczności jednorazowej zapłaty podatku VAT od zakupionego środka trwałego (VAT jest rozbity przez leasingodawcę na poszczególne raty). Podatek VAT jest oczywiście później odliczany w całości bądź w 50% (w zależności od rodzaju przedmiotu leasingu).

Oprócz korzyści podatkowych, zawarcie umowy leasingu umożliwia także firmie pozyskanie środka trwałego bez pogorszenia zdolności kredytowej oraz płynności finansowej (zakup realizowany jest ze środków firmy zewnętrznej). Z uwagi na stałą wysokość rat przez cały okres umowy, leasing sprzyja również budżetowaniu działalności firmy.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok