Na czym polega wynajem długoterminowy w porównaniu z leasingiem?

Data publikacji: 2014-07-24
Wynajem długoterminowy i leasing to dwie bardzo podobne formy finansowania nabycia środka trwałego. W obu przypadkach podmiot korzystający otrzymuje prawo do dysponowania środkiem trwałym w zamian za uiszczanie comiesięcznych rat. 
Jaka jest więc różnica pomiędzy wynajmem długoterminowym a leasingiem? Główną różnicą jest zakres świadczonych usług. O ile leasing obejmuje samo finansowanie środka trwałego, to firma zajmująca się wynajmem długoterminowym bierze na siebie dodatkowo koszty bieżącego utrzymania przedmiotu transakcji, w tym m.in. koszty obsługi serwisowej, wymiany opon oraz karty paliwowe.
Co ciekawe, pomimo różnic w zakresie świadczonych usług, wysokość comiesięcznych rat w obu rozwiązaniach jest zbliżona. Jest to możliwe z tego względu, że przy wynajmie długoterminowym (w przeciwieństwie do leasingu) nie ma wpłaty wstępnej oraz możliwości wykupu środka trwałego po preferencyjnej cenie po zakończeniu okresu umowy.
Wynajem jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla dużych firm, które dysponują rozbudowaną flotą pojazdów i nie zależy im na posiadaniu samochodów na własność. Leasing to z kolei idealne rozwiązanie dla mniejszych firm, którym zależy na wykupie środka trwałego po zakończeniu umowy.
Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok