Zakup auta firmowego – dotacja, leasing, pożyczka?

Data publikacji: 2014-06-26
Samochód to jeden z najczęstszych zakupów dokonywanych przed przedsiębiorców bez względu na branżę, w której działają. Korzystanie z auta firmowego jest najczęściej znacznie bardziej korzystne niż z prywatnego ze względu na możliwość dokonania odliczeń wielu kosztów związanych z jego użytkowaniem od uzyskiwanego przychodu. Problemem, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, jest pozyskanie środków na nabycie środka transportu. Jakie są obecnie dostępne możliwości? 
Najbardziej atrakcyjną formą finansowania zakupu auta firmowego wydają się być bezzwrotne dotacje z Unii Europejskiej lub Urzędu Pracy. W pierwszym przypadku rzadko jednak można ubiegać się o dofinansowanie nabycia tylko i wyłącznie samochodu. Co więcej, większość konkursów dotacyjnych nie dopuszcza możliwości zakwalifikowania takiego kosztu do refundowanych wydatków. Poza tym do uruchomienia programów z nowego budżetu unijnego przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do co najmniej ostatniego kwartału tego roku, a pieniędzy z perspektywy finansowej 2007-2013 pozostało niewiele. Z kolei dofinansowanie z Urzędów Pracy jest stosunkowo niskie i przeznaczone wyłącznie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok