Zewnętrzne źródła finansowania - z jakich produktów najczęściej korzystają przedsiębiorcy?

Data publikacji: 2014-06-26
Kredyt gotówkowy i leasing to wciąż najbardziej popularne produkty finansowe z jakich korzystają przedsiębiorcy. Jak wynika z najnowszego badania Rzetelnej Firmy przeprowadzonego wśród 1037 właścicieli firm, z kredytu dla przedsiębiorców korzysta 35 proc. ankietowanych, natomiast leasing cieszy się popularnością 29 proc. prowadzących własny biznes. 
Na wykorzystanie pozostałych źródeł finansowania decydują się jedynie nieliczne przedsiębiorstwa: faktoring (3 proc.), gwarancje bankowe, weksle, europejskie fundusze pomocowe (po 2 proc.).Aż 27 proc. prowadzących własnybiznes nie korzysta z żadnych zewnętrznych źródeł finansowania.

Warto sobie zadać pytanie, co jest tego przyczyną? Niewątpliwie jedną z nich może być niewystarczający stan wiedzy finansowej przedsiębiorców na temat sposobów zewnętrznego finansowania planowanych inwestycji, wpływających na rozwój firmy. Znajomość podstawowych produktów finansowych i umiejętne ich wykorzystywanie, to jeden z kluczy do sukcesu przedsiębiorstwa.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok