Co to jest leasing konsumencki?

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing konsumencki to forma korzystania z środka trwałego przez osoby, nieprowadzące działalności gospodarczej. Ta forma leasingu skierowana jest do osób zatrudnionych (nie ma znaczenia forma zatrudnienia) w firmach, niebędących w stanie upadłości bądź likwidacji. Z leasingu konsumenckiego nie mogą także skorzystać osoby, będące w trakcie wypowiedzenia stosunku pracy oraz przebywające na urlopie bezpłatnym bądź na urlopie macierzyńskim. 

Ogólnie rzecz biorąc, warunki finansowania oraz procedury pozyskiwania leasingu konsumenckiego są podobne jak w przypadku innych rodzajów leasingu. Po wyborze firmy leasingowej, wnioskodawca zobowiązany jest do przedstawienia dokumentów tożsamości oraz dokumentów, potwierdzających zdolność do spłaty rat (zaświadczenie o dochodach). Warunkiem udostępnienia przedmiotu leasingu jest uiszczenie opłaty wstępnej.


Po zakończeniu okresu umowy, leasingobiorca ma prawo wykupu środka trwałego na warunkach, określonych w umowie.


Z punktu widzenia leasingobiorcy, przewagą leasingu nad alternatywnymi formami nabycia środka trwałego jest prosta procedura pozyskiwania finansowania oraz brak konieczności wykazania zdolności kredytowej.


Wadą leasingu konsumenckiego jest natomiast konieczność uiszczenia opłaty wstępnej oraz faktyczny brak prawa własności leasingobiorcy do użytkowanego środka trwałego.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok