Czy leasing konsumencki jest bardziej opłacalny niż kredyt?

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing konsumencki nie cieszy się na polskim rynku zbyt dużą popularnością. Zdecydowana większość osób, szukających finansowania zewnętrznego zakupu środka trwałego, wybiera kredyt bankowy. Czy to słuszny wybór? Niekoniecznie. 

Kluczową kwestią, zachęcającą klientów indywidualnych do wyboru kredytu bankowego zamiast leasingu jest przekonanie, że kupując auto na kredyt, stają się właścicielami zakupionych pojazdów. Nie jest to jednak prawda, bowiem bank udzielający finansowania znacząco ogranicza prawo kredytobiorcy do dysponowania tym pojazdem (np. poprzez zastaw rejestrowy lub współwłasność).


Warunki finansowania (oprocentowanie) w przypadku kredytu i leasingu są do siebie zbliżone, jednak na opłacalność leasingu wpływa w dużym stopniu fakt, że leasingodawcy, jako hurtowi klienci dystrybutorów, są w stanie wynegocjować duże zniżki przy zakupie samochodu. Klient indywidualny na takie zniżki nie ma szans.


Porównując leasing konsumencki z kredytem bankowym wskazać również należy, że ze względu na konieczność potwierdzenia zdolności kredytowej, kredyt bankowy jest trudniej dostępny, a procedura – w porównaniu z leasingiem – znacznie bardziej czasochłonna.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok