Jak dostać leasing konsumencki?

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing konsumencki skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Z tej formy finansowania mogą jednak skorzystać tylko pracownicy przedsiębiorstw, niebędących w stanie upadłości. Z finansowania wyłączone są także m.in. osoby bezrobotne oraz przebywające na urlopie macierzyńskim lub urlopie bezpłatnym. 

W celu zawarcie umowy leasingu konsumenckiego, leasingobiorca musi dostarczyć leasingodawcy wniosek wraz z załącznikami, w tym:
a) kserokopię dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu, potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy,
b) zaświadczenie o zatrudnieniu oraz oświadczenie o osiąganych dochodach; niektóre firmy leasingowe wymagają także przedłożenia zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodach, osiągniętych w poprzednim roku bądź wyciągów bankowych z ostatnich kilku miesięcy (w celu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na konto).


Leasingodawcy oferują także udzielenie finansowania z wykorzystaniem procedury uproszczonej – wówczas wnioskodawca załącza do wniosku kserokopię dwóch dokumentów tożsamości oraz oświadczenie, dotyczące wysokości dochodów. Procedura uproszczona w leasingu konsumenckim wymaga uiszczenia opłaty wstępnej w wysokości już od 1% wartości środka trwałego.


Procedura udzielania finansowania w ramach leasingu konsumenckiego jest identyczna jak w przypadku pozostałych rodzajów leasingu – na podstawie złożonych dokumentów leasingodawca podejmuje decyzję o przyznaniu bądź nie przyznaniu finansowania, pozytywna decyzja skutkuje podpisaniem umowy i przekazaniem leasingobiorcy środka trwałego.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok