Leasing konsumencki – co to takiego?

Data publikacji: 2014-08-13
Większość z nas już dawno słyszało o leasingu. Wiele firm z tego rozwiązania korzysta, uznając to za dobry sposób finansowania inwestycji firmowych. Ostatnio jednak zaczynają się pojawiać informację o leasingu konsumenckim. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę o warunkach takiej umowy a także o różnicach jakie niesie sobie ten sposób finansowania nabycia rzeczy. 
Leasing konsumencki jest bardzo zbliżony do sprzedaży ratalnej. Podstawową jednak różnicą pomiędzy takim finansowaniem a kredytem ratalnym jest to, że mamy do czynienia nie z nabyciem rzeczy a z jej użytkowaniem. W przypadku sprzedaży ratalnej nabywamy rzecz od razu (chyba, że finansujący zabezpiecza się poprzez przewłaszczenie na zabezpieczenie na tej rzeczy) a w przypadku leasingu, nie tylko nie stajemy się właścicielem rzeczy w chwili zawarcia umowy, istotą leasingu jest to, że przedmiotu leasingu pozostaje po stronie firmy leasingowej.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok