Leasing konsumencki pojazdów

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing konsumencki (prywatny) skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Przedmiotem leasingu konsumenckiego mogą być zarówno pojazdy nowe, jak i używane, w tym także pojazdy, które już wcześniej były własnością leasingodawcy (np. udostępnione podmiotowi gospodarczemu w ramach leasingu operacyjnego). 
Nabycie pojazdu w formie leasingu konsumenckiego przebiega według podobnych procedur i na podobnych warunkach jak w przypadku leasingu dla firm. Wnioskodawca jest zobowiązany do przedstawienia m.in. kserokopii dwóch dokumentów tożsamości oraz zaświadczenia o zarobkach. W przeciwieństwie do podmiotów gospodarczych, osoby fizyczne nie otrzymują żadnych korzyści podatkowych z tytułu nabycia pojazdu w formie leasingu.
Leasing konsumencki zakłada pozostawienie prawa własności pojazdu po stronie podmiotu finansującego, natomiast po zakończeniu okresu umowy, leasingobiorca ma możliwość wykupu przedmiotu leasingu na warunkach, określonych w umowie.
Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że dalsza sprzedaż przedmiotu leasingu przed upływem 6 miesięcy od wykupu skutkuje koniecznością zapłaty przez sprzedającego podatku od osób fizycznych. Sprzedaż auta po upływie 6 miesięcy nie wiąże się z takim obowiązkiem.
Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok