Perspektywy leasingu konsumenckiego – będzie jak na zachodzie?

Data publikacji: 2014-08-10
Firmy leasingowe liczą, że to przede wszystkim samochody osobowe przyciągną klientów do leasingu konsumenckiego. Na Do 2015 roku wartość segmentu leasingu konsumenckiego może w Polsce osiągnąć 4 mld zł. 
Firmy opierają swoje prognozy na doświadczeniach z Europy Zachodniej. Tam oraz u naszych południowych sąsiadów ta forma nabywania dóbr jest powszechna. Finansowanie zakupu aut dorównuje popularnością kredytowi bankowemu. Nawet 30 proc. udzielonego finansowania przez sektor leasingu w UE trafia właśnie do klientów indywidualnych.

W Polsce firmy leasingowe już się przymierzały do wprowadzenia na szeroką skalę leasingu konsumenckiego. Takie produkty miały w swojej ofercie VB Leasing i LeasePlan. Jednak ze względu na niespójne przepisy podatkowe urzędy skarbowe praktycznie zablokowały tę formę sprzedaży. Skończyło się na wyleasingowaniu nieco ponad setki samochodów. Optymiści w branży liczą, że po zmianie przepisów 1 lipca 2011 drugie podejście skończy się sukcesem.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok