Branża car fleet management przyspiesza

Data publikacji: 2014-07-11
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) podsumował rok 2013 w branży car fleet management (CFM). Wynik okazał się lepszy od prognoz, a popyt na usługi szeroko rozumianego zarządzania flotą wzrósł o ponad 10%! 


Świetny wynik w roku 2013 to kontynuacja dobrej serii branży CFM – od czasu gdy PZWLP publikuje dane o rynku (czyli od 2009 roku), wyniki z roku na rok były coraz lepsze. Nawet globalne spowolnienie gospodarcze nie zahamowało popytu na usługi flotowe.
Krajowy rynek CFM jest rynkiem dość młodym, część potencjalnych klientów dopiero poznaje jego ofertę. Kredyt bankowy wciąż jest postrzegany jako jedyne źródło zewnętrznego finansowania zakupu samochodu. Podejście klientów się jednak zmienia i to bardzo szybko, czego dowodem są statystyki PZWLP.

W kolejnych latach spodziewane jest utrzymanie pozytywnego trendu. Poprawa koniunktury gospodarczej w kraju, wzrost świadomości klientów – te czynniki będą paliwem dla dalszych wzrostów. Ale nie tylko one – potężnym impulsem do rozwoju rynku byłoby także zachęcenie instytucji publicznych do szerszej współpracy z firmami flotowymi. Instytucje te kupują obecnie samochody głównie za gotówkę, jednak coraz przychylniejszym okiem patrzą też na ofertę rynku CFM.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok