Czy kondycja finansowa leasingodawcy jest istotna?

Data publikacji: 2014-08-08
Leasingobiorca jest jedynym uczestnikiem szeroko rozumianego stosunku leasingu pozostającym bez zabezpieczenia ewentualnych roszczeń. Możliwość oceny kondycji finansowej leasingodawcy może być w tej sytuacji skutecznym rozwiązaniem. 
Prowadzący działalność gospodarczą, który zdecydował się na skorzystanie z usług świadczonych przez firmy leasingowe, powinien zwrócić uwagę nie tylko na kwestie związane ze szczegółami przedstawianych ofert, ale również na samą kondycję finansową przyszłego leasingodawcy.

Zawarta w Kodeksie cywilnym definicja leasingu – zgodnie z którą finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać tę rzecz korzystającemu do używania, albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu w uzgodnionych ratach, wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego – stanowi o przyczynie stanu, w którym przedsiębiorca powinien zmierzać do szczególnej analizy sytuacji, w której znajduje się jego przyszły kontrahent.

Ryzyko związane z zawarciem umowy leasingu dotyczy z reguły trzech grup podmiotów:

1) bank – najczęściej firmy zajmujące się świadczeniem usług leasingowych dokonują finansowania zakupów rzeczy stanowiących przedmiot późniejszych umów w oparciu o uzyskane kredyty. Zabezpieczone są one (kredyty) na objętych prawem własności leasingodawcy rzeczach oddawanych do korzystania.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok