Czy po zakończonej umowie leasingu firma może nie wykupić samochodów?

Data publikacji: 2014-06-27
Podstawową działalnością firmy był transport towarów, działalność drugorzędna to usługi. Firma ma kilka samochodów ciężarowych w leasingu. Ze względu na nieopłacalność usług transportowych, za zgodą firmy leasingowej, omawiana firma podnajęła samochody osobie trzeciej. Czynsz najmu jest dokładnie taki sam jak rata leasingowa. Firma wystawia fakturę vat za najem samochodów określając tę usługę w fakturze jako refakturę faktury vat otrzymanej za leasing samochodów. Faktury, które otrzymuje z firmy leasingowej traktuje jako koszty uzyskania przychodu, a wystawioną fakturę za najem jako przychód. Czy postępowanie to jest prawidłowe? Czy firma powinna rozszerzyć działalność o najem samochodów i czy działalność transportowa może nadal pozostać działalnością podstawową? Czy po zakończonej umowie leasingu firma może nie wykupić samochodów? 

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że niedoliczanie przez firmę jakiejkolwiek marży z tytułu najmu leasingowanych samochodów wiąże się z ryzykiem uznania przez organy podatkowe, że firma świadczy nieodpłatne usługi na rzecz osoby trzeciej.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok