Jak oceniać oferty leasingowe?

Data publikacji: 2014-08-08
Oferty firm leasingowych z reguły wyglądają bardzo atrakcyjnie. Należy jednak uważać, aby nie zostać zaskoczonym przez opłaty dodatkowe. Jak to zrobić? 
Oceniając propozycje leasingowe zwróć uwagę na kilka elementów:

Jeżeli w otrzymanej symulacji opłat leasingowych jest komunikat, że „zaprezentowane warunki zależą od poziomu określonej stopy procentowej", to koniecznie sprawdź, czy jej wartość na ofercie nie jest zaniżona.
Suma opłat leasingowych często stanowi najważniejszy element oceny propozycji – sprawdź, czy zawiera ona wykup, jaka jest jego wysokość i czy nie ma „z boku" dodatkowych niepoliczonych opłat manipulacyjnych.
Porównując raty kwotowo zwróć uwagę na ich ilość – różne towarzystwa, przy tym samym okresie lat leasingu, stosują inne ilości rat – w jednych ilość ta jest zgodna z wielokrotną ilością 12 miesięcy w roku, a w innych jest o jedną ratę mniej.
Może się zdarzyć, że w otrzymanej propozycji wykup będzie płatny w ratach miesięcznych jako kaucja doliczana do każdej opłaty – wtedy rzeczywista kwota płatności miesięcznej będzie nie tylko większa, ale na jej część nie otrzymasz faktury.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok