Jak zaoszczędzić na leasingu i wynajmie?

Data publikacji: 2014-08-09
Outsourcing jest usługą cieszącą się coraz większą popularnością ze względu na kompleksowość, wygodę oraz minimalizację kosztów obsługi pojazdów służbowych. 
W przypadku wynajmu długoterminowego podstawową zaletą jest brak konieczności zamrożenia własnych środków finansowych. Ponadto, raty stanowią koszt uzyskania przychodu, zmniejszając podstawę opodatkowania oraz poprawiając płynność finansową firmy. Należy także wiedzieć, że outsourcing floty daje wybór sposobów realizacji płatności. Wpłata własna przy leasingu operacyjnym powinna być jedną z opcji do wyboru.

Przejrzyste koszty

W finansowaniu floty bardzo istotna jest również transparentność kosztów składających się na wysokość raty. Klient powinien mieć możliwość sprawdzenia, czy ponoszone przez niego koszty obsługi floty są zgodne z realnymi wydatkami na ten cel.

Możemy wybrać usługę maksymalnie okrojoną i dzięki temu tanią, ale musimy liczyć się z tym, że za każdy dodatkowy element będziemy musieli zapłacić osobno. W przypadku flot takie rozwiązanie najczęściej daje pozorne oszczędności na początkowym etapie i generuje dodatkowe koszty, które przewyższają koszt usługi kompleksowej.

Wracając do kwestii transparentności, często zdarza się, że klient chciałby mieć wgląd w szczegóły kosztów składających się na ostateczną cenę wynajmu jego floty. W LeasePlan jest to możliwe za pośrednictwem tzw. otwartej kalkulacji. Jest to usługa, która gwarantuje klientowi nie tylko przejrzystość kosztów ponoszonych na flotę, ale także zwrot ewentualnych nadpłaconych w trakcie okresu leasingowego środków finansowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest w jej przypadku to, że ryzyko ewentualnych wyższych kosztów przejmuje na siebie firma CFM, absorbując powstałą w ten sposób stratę.

W ramach otwartej kalkulacji porównywane są koszty zabudżetowane w całym okresie leasingu w postaci miesięcznych rat leasingowych z realnymi kosztami poniesionymi w tym czasie. W przypadku powstania nadwyżki kosztów zabudżetowanych nad rzeczywistymi LeasePlan dzieli się z klientem powstałym zyskiem.

W klasycznym modelu usługi CFM wysokość miesięcznej raty za leasing operacyjny z pełną obsługą serwisową wyliczana jest na podstawie średnich kosztów eksploatacji danego samochodu. Oznacza to, że w niektórych przypadkach koszty te mogą się różnić nawet o 20 – 30 procent od faktycznie ponoszonych na eksploatację danego pojazdu. Różnice te wynikają przede wszystkim ze stylu użytkowania pojazdu i ogólnej dbałości kierowcy o stan techniczny samochodu.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok