Jednorazowa amortyzacja w leasingu finansowym

Data publikacji: 2014-07-11
Zastosowanie jednorazowej amortyzacji (jednorazowego ujęcia wydatku w kosztach) w przypadku leasingu finansowego jest możliwe, ale metoda ta obwarowana jest licznymi ograniczeniami. 


W kontekście tematyki leasingowej, największym ograniczeniem jest brak możliwości jednorazowego odpisu wartości nabytego samochodu osobowego, w tym również samochodu osobowego z kratką.
Ograniczeń jest jednak więcej. Ta metoda amortyzacji skierowana jest tylko do młodych firm (w pierwszym roku działalności) oraz do małych podatników. Małymi podatnikami są przedsiębiorstwa, których przychody w roku poprzedzającym skorzystanie z amortyzacji nie przekroczyły 1,2 mln euro.


To jeszcze nie wszystkie ograniczenia – ustawodawca wprowadził też limit rocznej wartości jednorazowej amortyzacji. W roku 2014 limit ten wynosi 50 tys. euro.

Jednorazowa amortyzacja jest czynnikiem sprzyjającym utrzymaniu płynności finansowej firmy, jednak z uwagi na liczne ograniczenia prawne, tylko nieliczni podatnicy mają możliwość skorzystania z tej metody.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok