Leasing, czy to się opłaca...

Data publikacji: 2014-06-23
Przed podjęciem ważnych decyzji o zakupie środków trwałych do naszej firmy staramy się poznać wszystkie dostępne oferty na rynku. Oprócz wyboru najlepszego produktu, istotną sprawą jest też źródło jego finansowania. Do najbardziej znanych sposobów pozyskania kapitału na inwestycje należy kredyt bankowy lub leasing. 

Kredyt czy leasing – oto pytanie, przed którym w przeszłości stanęło zapewne wielu przedsiębiorców. Należy tu zaznaczyć, że zarówno pierwsze jak i drugie narzędzie finansowania przeszło długą ewolucję tak, aby dzisiaj spełniać wymogi współczesnej gospodarki.


Kredyt najtańszy
Podstawowym źródłem pozyskania kapitału dla małych i średnich przedsiębiorstw jest tzw. kredyt inwestycyjny. Produkt ten występuje w ofercie wszystkich banków.
Banki, ze względu na ryzyko związane z niespłaceniem kredytu, stawiają firmom (zwłaszcza małym) dość wysokie wymagania. Dla poszczególnych rodzajów branż są zbierane dane o ich rentowności. Na podstawie tych informacji dany sektor gospodarki zaliczany jest do określonej grupy ryzyka kredytowego. Im większe ryzyko udzielenia kredytu, tym wyższe kryteria do spełnienia.
Standardową procedurą w każdym banku jest zgromadzenie jak największej ilości dokumentów potwierdzających wiarygodność podmiotu gospodarczego. Czasami są to nawet kopie umów handlowych i biznes plany. Wszystkie dokumenty są poddawane weryfikacji, więc warto rzetelnie je wypełniać.
Niestety wnioski kredytowe są rozpatrywane dość długo, wynika to z rozbudowanych procedur bankowych.
Jeśli w końcu bank uzna nasze przedsiębiorstwo za wiarygodnego partnera do prowadzenia interesów, możemy sobie pogratulować. Nasz firma jest dochodowa, rokuje nadzieje na dalszy rozwój i przede wszystkim mamy tanie źródło pozyskania kapitału.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok