Leasing krok po kroku

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing to forma udostępnienia środka trwałego przez podmiot finansujący (leasingodawca) na rzecz podmiotu korzystającego (leasingobiorca). Środek trwały, będący przedmiotem leasingu, udostępniany jest na uzgodniony przez strony okres, w zamian za regularne płatności rat w określonej w umowie wysokości. 

Pozyskanie finansowania w ramach leasingu przebiega według następujących kroków:


1. Określenie przez potencjalnego leasingobiorcę aktualnych możliwości finansowych oraz przewidywanych potrzeb i, co za tym idzie, wybór środka trwałego, mającego być przedmiotem leasingu.


2. Wybór najkorzystniejszego dla wnioskodawcy rodzaju leasingu: operacyjnego lub finansowego. Szczegółowe porównanie obu rodzajów leasingu znajduje się w artykule "Leasing operasyjny w finnasowy".


3. Po wyborze rodzaju leasingu, leasingobiorca powinien dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty, m.in. pod kątem kosztu całkowitego oraz warunków umowy. W tym aspekcie pomocne będą narzędzia (kalkulator rat leasingu, kalkulator zdolności kredytowej oraz porównywarka ofert), dostępne na stronie www.wezleasing.pl.


4. Kolejnym krokiem przy pozyskiwaniu finansowania w formie leasingu jest przygotowanie i dostarczenie do leasingodawcy wniosku z kompletem wymaganych załączników, w tym dokumenty rejestrowe i finansowe.


5. Pozytywna decyzja leasingodawcy skutkuje podpisaniem umowy, a następnie zakupem przez podmiot finansujący przedmiotu leasingu i przekazaniem go leasingobiorcy.


6. W okresie trwania umowy, leasingobiorca zobowiązany jest do użytkowania środka trwałego zgodnie z zapisami umowy, natomiast po zakończeniu umowy, podmiot korzystający może na uzgodnionych warunkach skorzystać lub zrezygnować z opcji wykupu przedmiotu leasingu.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok