Leasing operacyjny jako usługa opodatkowana VAT

Data publikacji: 2014-07-28
Leasing z którego w ramach umowy nie przewidziano opcji, że w następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych umową lub z chwilą zapłaty ostatniej raty, prawo własności zostanie przeniesione na korzystającego nie może być traktowane jako dostawa towarów, lecz jako usługa. 
Należy wskazać trzy możliwości, kiedy umowa leasingu jest usługą:

1) umowa przewiduje, że przedmiot leasingu będzie amortyzowany przez korzystającego oraz przewiduje, że w następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione - wydanie towaru w ramach umowy leasingu stanowi dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług,

2) umowa leasingu przewiduje, że przedmiot leasingu będzie amortyzowany przez korzystającego, lecz nie przewiduje, że w następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione - wydanie towaru w ramach umowy leasingu nie stanowi dostawy towarów, a w konsekwencji leasing traktowany jest, jako świadczenie usług,

3) umowa leasingu przewiduje, że w następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione, lecz nie przewiduje, że przedmiot leasingu będzie amortyzowany przez korzystającego, wydanie towaru w ramach umowy leasingu nie stanowi dostawy towarów, a leasing taki uważa się za świadczenie usług.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok