Leasing: procedura standardowa i uproszczona

Data publikacji: 2014-08-09
Czym różni się procedura uproszczona od standardowej i kto może z niej skorzystać? 
Podobnie jak w przypadku banku udzielającego kredytu, instytucja zapewniająca finansowanie w formie leasingu ponosi określone ryzyko. Wiarygodność finansowa klienta ma więc duże znaczenie. W jaki sposób możemy potwierdzić, że jesteśmy wiarygodnym, wypłacalnym partnerem? Nikt nam na słowo nie uwierzy – potrzebne są dokumenty.

Standardowa procedura leasingu

Firmy posiadające zdolność kredytową są traktowane jako bardziej wiarygodni partnerzy, a więc mogą uzyskać lepsze warunki finansowania, łącznie z niższymi odsetkami i większą kwotą kredytu. Podobnie jest w przypadku leasingu – jeśli posiadamy odpowiednią zdolność leasingową, możemy uzyskać leasing nawet na 100% wartości pojazdu i wynegocjować lepsze warunki finansowe. Leasing standardowy jest więc przede wszystkim propozycją dla firm o odpowiedniej zdolności kredytowej.

Pewna niedogodność może być natomiast związana z przygotowaniem dokumentacji do wniosku leasingowego. Nikt w końcu nie uwierzy nam na słowo, że posiadamy odpowiednią zdolność spłaty zobowiązań. W przypadku standardowej procedury leasingu leasingobiorca będzie więc zobowiązany do przedstawienia leasingodawcy odpowiednich dokumentów finansowych potwierdzających swoją kondycję finansową.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok