Leasing samochodów osobowych i maszyn

Data publikacji: 2014-06-27
Samochody niezmiennie są najpopularniejszym przedmiotem leasingu. Wśród dwóch głównych produktów – leasingu finansowego i operacyjnego – przedsiębiorcy częściej wybierają leasing operacyjny, ze względu na możliwość zaliczenia w koszty całej raty leasingowej. 

Wśród wymaganych do uzyskania pozytywnej decyzji leasingowej dokumentów muszą znaleźć się te, które dotyczą przedmiotu leasingu i są wystawiane przez dostawcę (faktura proforma lub zamówienie) oraz dokumenty finansowe klienta, których rodzaj zależy od formy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Razem z wnioskiem leasingowym dokumentacja ta stanowi podstawę oceny kredytowej klienta. W przypadku samochodów importowanych, konieczne jest również załączenie potwierdzeń opłaty recyklingowej i akcyzy.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji leasingowej, do zarejestrowania pojazdu niezbędna jest faktura od dostawcy oraz wyciąg ze świadectwa homologacji. Formalności na tym etapie przejmuje na siebie spółka leasingowa. Jeżeli auto jest używane, klient – w większości przypadków – musi liczyć się z dodatkowymi kosztami, związanymi z wyceną pojazdu oraz sprawdzeniem danych w rejestrze zastawów. Warto również uwzględnić dłuższy proces akceptacji takiej transakcji niż przy leasingu nowych samochodów.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok