Leasing ze zmienną czy stała stopą? Co wybrać?

Data publikacji: 2014-07-11
Większość dostępnych na rynku ofert leasingu opartych jest na zmiennej stopie procentowej, czyli wysokość raty kalkulowana jest w oparciu o czynnik stały (marżę leasingodawcy) oraz zmienny (aktualną wysokość oprocentowania pożyczki na rynku międzybankowym – WIBOR1M lub 3M). 

Takie rozwiązanie nakłada na leasingobiorcę ryzyko, związane z nieprzewidywalnością zmiany wysokości raty. W przypadku leasingu ze stałą stopą, takiego ryzyka nie ma, a wysokość raty pozostaje na niezmienionym poziomie przez cały okres umowy.

Wybór sposobu kalkulacji rat warto uzależnić od aktualnej oraz przewidywanej wartości stopy WIBOR w momencie zawierania umowy leasingu. Gdy stopa jest na niskim poziomie i brakuje przesłanek, przemawiających za jej dalszą obniżką, warto wybrać oprocentowanie stałe. Obecnie jest dobry moment na wybór właśnie tej formy leasingu – WIBOR jest na dość niskim poziomie, a w perspektywie długoterminowej bardzo prawdopodobny jest wzrost tego wskaźnika.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok