Rynek wtórny najlepszy na leasing maszyn

Data publikacji: 2014-08-10
Jednym z najprostszych sposobów budowania przewagi konkurencyjnej jest optymalizacja kosztów. Tę zaś można uzyskać m.in. przez okazyjny zakup używanych maszyn i urządzeń, zwłaszcza że w czasach kryzysu na rynku wtórnym, w tym poleasingowym, pojawia się wiele atrakcyjnych ofert. 
Nawet firma znajdująca się w najlepszej kondycji finansowej i niemająca żadnych kłopotów z cash flow (bieżącą płynnością) powinna zdywersyfikować źródła finansowania. Choćby po to, by swoją doskonałą kondycję finansową utrzymać w niezmiennym stanie. A to oznacza, że poza precyzyjnymi rozliczeniami z dostawcami i odbiorcami powinna mieć zarówno dobre umowy kredytowe, jak i umiejętnie korzystać z leasingu.

Skutki recesji

Firma, zwłaszcza zajmująca się produkcją towarów, musi nieustannie inwestować w nowe technologie, a tym samym także unowocześniać swój park maszynowy. Oczywiście innowacyjna firma korzysta przede wszystkim z najnowszych linii technologicznych czy maszyn i urządzeń, ale to nie oznacza, że takowych nie znajdzie się również na rynku wtórnym. W tym używanych maszyn i urządzeń, tzw. poleasingowych.

Są one w ofercie handlowej zarówno w związku z zakończonymi bez żadnych perturbacji umowami wcześniej zawartymi między korzystającymi (leasingobiorcami) i finansującymi (leasingodawcami), jak i z umów rozwiązanych przed terminem, głównie wskutek niewywiązywania się przez leasingobiorców ze swoich zobowiązań wobec leasingodawców.

Ważne!

W leasingu maszyn i urządzeń wygodniejszą dla finansującego formą umowy jest leasing finansowy. Zgodnie z tą formą umowy bowiem to leasingobiorca jest od początku właścicielem maszyn lub urządzeń będących przedmiotem umowy

Takie przypadki będą miały miejsce coraz częściej zwłaszcza teraz, gdy wskutek światowego kryzysu skutki recesji dają znać o sobie także w firmach działających na rynkach polskich.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok