Sezonowy system spłaty rat leasingowych

Data publikacji: 2014-02-03
Szczególnie widoczna sezonowość prowadzonej działalności występuje w rolnictwie, budownictwie lub turystyce. Sezonowość charakteryzuje się osiąganiem przez przedsiębiorstwo dochodów tylko w pewnych okresach w ciągu roku.

Jak w takiej sytuacji dopasować stronę dochodową z koniecznością ponoszenia comiesięcznych wydatków związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa np. rat kredytu, podatków i opłat? Czy indywidualnie dopasowany system spłat leasingu do sezonowej charakterystyki działalności firmy może być pomocny?

Firma, która osiąga duży dochód w okresie wzmożonej pracy, a pozostałych okresach ,,zastoju" generuje zerowe przychody może mieć problemy z zachowaniem terminów płatności. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, oraz chęci nieblokowania dostępu do źródeł finansowania firmy leasingowe ustalają indywidualny harmonogram spłat rat leasingowych.

Jednym z rodzajów indywidualnego harmonogramu rat, jest sezonowy system spłaty. Polega on na dopasowaniu wysokości raty leasingowej do możliwości płatniczych przedsiębiorstwa w danych miesiącach kalendarzowych. Sezonowy system spłaty polega na rozłożeniu harmonogramu rat tak, aby wyższe raty leasingowe przypadały na okresy branżowo dochodowe, mniejsze zaś w okresie mniejszej sprzedaży lub zastoju. W wielu przypadkach warto jest zastosować taki system, aby bez konsekwencji nieterminowości finansować inwestycje.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok