Czynsz leasingowy w okresie naprawy

Data publikacji: 2014-06-16
Awaria przedmiotu leasingu może bardzo utrudnić sprawne funkcjonowanie firmy, korzystającej z tego urządzenia. Z punktu widzenia leasingodawcy, sytuacja jest znacznie mniej dramatyczna. 
Ogólnie rzecz biorąc, leasingodawca nie ponosi żadnych konsekwencji awarii przedmiotu leasingu. Przejściowa niezdolność urządzenia do użytku nie zwalnia leasingobiorcy z obowiązku płacenia czynszu leasingowego. Co więcej, umowa zobowiązuje podmiot korzystający do dbałości o utrzymanie przedmiotu leasingu w stanie niepogorszonym. Jeśli zdarzy się awaria lub szkoda, leasingobiorca musi zadbać o jej naprawę – na koszt własny lub z polisy ubezpieczeniowej.

Awaria środka trwałego nie ma także wpływu na skutki podatkowe, związane z czynszem leasingowym. Opłaty, uiszczone w okresie, gdy przedmiot leasingu był w naprawie, wciąż stanowią koszt podatkowy leasingobiorcy. Kosztem są także ewentualne wydatki, związane z naprawą urządzenia.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok