Jak wybrać firmę leasingową?

Data publikacji: 2014-03-19
Zawarcie umowy leasingowej wiąże klienta z instytucją finansową na kilka lat. Aby współpraca przebiegała zgodnie z oczekiwaniami leasingobiorcy, powinien on z dużą uwagą podejść do wyboru firmy leasingowej. I to nie tylko w zakresie warunków finansowych współpracy. 

Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze leasingodawcy, jest jego stabilność, czyli okres obecności na rynku, wielkość (liczba oddziałów), przynależność do większej grupy kapitałowej. Ważne są także opinie obecnych klientów. Na tym etapie bardzo pomocne są portale tematyczne (np. http://wezleasing.pl), zawierające kompleksowe informacje na temat działających na rynku leasingodawców.


Po wstępnej selekcji instytucji finansowych, należy szczegółowo przeanalizować ofertę wybranych firm. I tu ponownie przydatna jest strona http://wezleasing.pl, dostarczająca szereg przydatnych narzędzi kalkulacyjnych oraz analitycznych (m.in. kalkulator ofert, kalkulator zdolności leasingowej, katalog maszyn i urządzeń).


Oprócz kosztów finansowych leasingu, warto także zapoznać się z warunkami pozaekonomicznymi współpracy z poszczególnymi instytucjami, w tym m.in. czasem trwania umowy, procedurą wypowiedzenia umowy, wymogami dotyczącymi eksploatacji środka trwałego.


Przed podpisaniem umowy z leasingodawcą, który najpełniej wpisuje się w oczekiwania klienta, powinien on jeszcze raz przejrzeć dokument pod kątem zgodności z ustalonymi warunkami.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok