Jak wygląda możliwość skrócenia, wydłużenia lub zawieszenia na jakiś okres czasu umowy leasingu?

Data publikacji: 2014-08-05
Jak wygląda możliwość skrócenia, wydłużenia lub zawieszenia na jakiś okres czasu umowy leasingu, tak jak na przykład w niektórych kredytach bankowych? 

Odpowiedź Eksperta:

Warunki umowy leasingu, w przypadku niektórych firm leasingowych, dają takie możliwości. Często już na samym początku można w odpowiedni sposób dostosować elementy umowy tak, aby nie były potrzebne takie zmiany w trakcie jej trwania – na przykład przygotować sezonowy system spłat rat leasingowych, który pozwoli na dostosowanie obciążeń do przychodów firmy w poszczególnych okresach roku. Co do zmiany okresu umowy to zawsze łatwiej jest ją skrócić (oczywiście zachowując odpowiednie, wymagane w przepisach, minimalne okresy umowy) niż wydłużyć, choć w niektórych przypadkach okazało się to możliwe. W przypadku karencji w spłacie rat również istnieje taka możliwość, choć każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Takie rozwiązanie na pewno jednak łatwiej jest przeprowadzić jak najwcześniej. Mając zaległości w spłacie rat ciężko jest przekonać do tego leasingodawcę.

Źródło: www.WeźLeasing.pl

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok