Kiedy możliwy jest „leasing na dowód”?

Data publikacji: 2014-03-19
Określenie „leasing na dowód" odnosi się do uproszczonej procedury pozyskiwania finansowania w formie leasingu. Procedura uproszczona zakłada, że leasingodawca podejmuje decyzję o współpracy z wnioskodawcą wyłącznie na podstawie dokumentów rejestrowych, bez badania sytuacji ekonomicznej podmiotu, ubiegającego się o finansowanie. 

Procedura uproszczona umożliwia podpisanie umowy leasingowej nawet w ciągu dwóch dni od złożenia wniosku.


Kiedy możliwy jest „leasing na dowód"?

Procedura uproszczona stosowana jest głównie w przypadku najbardziej popularnych środków trwałych, czyli samochodów osobowych oraz dostawczych o masie nieprzekraczającej 3,5 t. Ale nie tylko – skorzystanie z tej procedury oferowane jest często także przedstawicielom uprzywilejowanych zawodów (np. lekarzom, prawnikom), zainteresowanym zakupem wyposażenia stanowiska pracy.

Co istotne, skorzystanie z procedury uproszczonej nie wymaga uiszczenia dość wysokiej opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego). Opłata ta ustalana jest w oparciu o okres obecności wnioskodawcy na rynku i przeważnie zawiera się w przedziale od 1% do 20%. Wartość przedmiotu leasingu w opisywanym przypadku jest ograniczona i rzadko przekracza 150 tys. zł.

Pozyskanie finansowania w oparciu o procedurę uproszczoną jest szczególnie atrakcyjne dla nowych firm, obecnych na rynku nie dłużej niż od kilku miesięcy. Brak zdolności kredytowej sprawia, że leasing w oparciu o procedurę uproszczoną jest dla takich firm jedyną możliwością pozyskania finansowania zewnętrznego na zakup środka trwałego. Dla przedsiębiorców prowadzących działalność dłużej, uproszczona procedura to synonim szybkości pozyskania do użytkowania konkretnego przedmiotu leasingu bez angażowania dużej ilości czasu.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok