Na co zwracać uwagę w OWUL?

Data publikacji: 2014-06-18
Zamierzam skorzystać z leasingu. Czy powinienem zwrócić szczególna uwagę na tzw. OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingowej)? Co jest w nich charakterystycznego? 
Warunki ogólne tzw. OWUL większości towarzystw leasingowych są do siebie bardzo podobne – różnią się tylko stylistyką i stopniem szczegółowości opisu tych samych zdarzeń. Warunki ogólne mają chronić towarzystwa leasingowe przed nieprzewidzianymi i niezależnymi od nich zdarzeniami.

 

OWUL

Ich celem nie jest oszukanie Klienta. To Ty wybierasz przedmiot, a więc firma leasingowa nie chce być obarczana odpowiedzialnością za brak jego przydatności, wady, usterki lub kłopoty z gwarancją. To Ty wybierasz dostawcę, a więc firma leasingowa chce być zwolniona z odpowiedzialności za jego ewentualną nierzetelność, za możliwe opóźnienia w dostawie przedmiotu lub za opieszałość w naprawach. Celem każdej umowy leasingowej jest finalny wykup przedmiotu leasingu przez używającego. Większość towarzystw leasingowych nie zawrze umowy jeżeli są jakiekolwiek zagrożenia, że będzie z nią problem.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok