Podróż leasingowanym samochodem. O czym należy pamiętać?

Data publikacji: 2014-06-16
Nowe przepisy podatkowe, które weszły w życie 1 kwietnia br., w pewnym stopniu ograniczyły możliwość prywatnych podróży służbowym (w tym leasingowanym) samochodem. 
Jeżeli firma zadeklarowała przeznaczenie samochodu wyłącznie na cele działalności gospodarczej, prywatne podróże tym samochodem są wykluczone. Deklaracja o prywatnym i firmowym wykorzystaniu pojazdu, takich podróży oczywiście nie wyklucza. Mogą się jednak zdarzyć ograniczenia wewnętrzne poszczególnych firm – nie wszyscy pracodawcy zgadzają się, aby pracownik korzystał z firmowego samochodu na cele prywatne, zwłaszcza w czasie urlopu.

Podróżując prywatnie służbowym samochodem należy także zwrócić uwagę na rozliczenie eksploatacji pojazdu – w przypadku takich podróży nie ma możliwości wliczenia kosztów np. paliwa w koszty uzyskania przychodu przez firmę.

Z punktu widzenia leasingodawcy, cel podróży (prywatny czy służbowy) nie ma większego znaczenia, przynajmniej w przypadku podróży krajowych. Przy wyjazdach zagranicznych, użytkownik powinien sprawdzić, czy obecna ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje w krajach, do których się wybiera. Konieczne jest także uzyskanie pisemnej zgody leasingodawcy na wyjazd oraz upoważnienie do korzystania z pojazdu. Co ważne, służby mundurowe z krajów spoza strefy Schengen często wymagają, aby dokument ten był przetłumaczony na ich język.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok