20 lat leasingu w Polsce – Raport Związku Polskiego Leasingu

Data publikacji: 2014-06-27
W ostatnich 20 latach leasing w Polsce istotnie zyskał na znaczeniu. Z czysto podręcznikowego pojęcia stał się docenianym przez przedsiębiorców produktem finansowym traktowanym na równi z kredytem bankowym. Obecnie polski sektor leasingowy zajmuje 8. miejsce pod względem udziału w rynku europejskim. W ostatnich latach nawet co trzecia ruchomość w Polsce była finansowana leasingiem. To kluczowe wnioski Raportu „20 lat leasingu w Polsce" opublikowanego przez Związek Polskiego Leasingu. Publikacja ta jest unikalnym podsumowaniem 20 lat branży leasingowej. 
Raport został przygotowany przez ekspertów Związku Polskiego Leasingu przy współpracy merytorycznej m.in. Konfederacji Lewiatan oraz Związku Banków Polskich.

 

Mijające 20 lat to dla Związku Polskiego Leasingu zarazem historia narodzin i dynamicznego rozwoju leasingu w Polsce. W ciągu tego okresu rynek uległ ogromnym przeobrażeniom. Z pojęcia czysto podręcznikowego leasing stał się powszechnie znaną usługą finansującą co trzecią ruchomość w Polsce. Wzrost znaczenia leasingu jako instrumentu finansowania inwestycji, dziś docenianego przez przedsiębiorców na równi z kredytem bankowym, stworzenie przepisów, które wpłynęły na wzrost bezpieczeństwa i przejrzystości obrotu gospodarczego, stałe podnoszenie poziomu jakości oferowanych usług przez firmy członkowskie, stawienie czoła spadkowym trendom na europejskim rynku leasingu, a w konsekwencji rosnące znaczenie Polski w finansowaniu inwestycji na naszym kontynencie, to tylko kilka z wielu osiągnięć, na które patrzymy dziś z dumą – mówi Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL Arkadiusz Etryk.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok