KIM SĄ POLSCY LEASINGOBIORCY?

Data publikacji: 2014-08-16
Badania „Monitoring kondycji sektora MSP w latach 2010-2012" Konfederacji Lewiatan potwierdzają, że leasing jest najpopularniejszym instrumentem zewnętrznego finansowania wśród mikroprzedsiębiorstw oraz firm sektora MŚP. Kim więc jest polski leasingobiorca? 
Najchętniej z leasingu korzystają firmy małe i średnie. Choć dywersyfikacja branż w obrębie jakich swoją działalność prowadzą firmy polskich leasingobiorców jest duża, największą ich część stanowią firmy przemysłowe, budowlane, transportowe. Według wyników badań są to firmy o przeciętnie wyższych obrotach oraz prowadzące pełną rachunkowość.

Definiując profil polskiego leasingobiorcy należy także spojrzeć na jego działalność operacyjną oraz ambicje na przyszłość. Z leasingu korzystają najczęściej firmy nastawione wzrost sprzedaży oraz udziału w rynku. Znaczenie ma również kondycja branży oraz otoczenie makroekonomiczne – są to najczęściej firmy operujący na dużych, rozwijających, rosnących rynkach.

Warto się także przyjrzeć filozofii biznesu prowadzonego przez polskich leasingobiorców. Jak wskazuje badanie, korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania otwiera dla nich możliwość wykorzystania szans, jaki przynosi rynek. Co więcej, przedsiębiorcy wybierają leasing nie dlatego, że są gorzej oceniani przez banki. Wielu z nich rozwoju dla swojej działalności upatruje w nieustającym poszukiwaniu nowych rynków zbytu, Ci którzy już prowadzą działalność eksportową zamierzają ją kontynuować.

Więcej w Raporcie przygotowanym przez Związek Leasingu Polskiego „20 lat leasingu w Polsce”. Cały raport do pobrania TUTAJ >>

Źródło: Związek Leasingu Polskiego

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok