LEASING SZANSĄ NA WZROST INWESTYCJI MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W POLSCE

Data publikacji: 2014-08-16
Polska gospodarka to ponad 1,8 mln aktywnych przedsiębiorstw, w tym 96 proc. to mikroprzedsiębiorstwa, czyli firmy zatrudniające do 9 pracowników . A cały sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) to 99,8 proc. wszystkich aktywnych firm. 
Nie jest to specyfika polskiego rynku, bowiem podobną strukturą charakteryzuje się sektor MMŚP większości gospodarek europejskich. Jednak polskie MMŚP są relatywnie „małe", bowiem pracuje w każdym z nich (razem z ich właścicielami i członkami ich rodzin) średnio 3,5 osoby (w mikroprzedsiębiorstwach – średnio 2 osoby), a wartość brutto środków trwałych, którymi dysponuje jedna firma z sektora MMŚP to średnio ok. 400 tys. zł (w tym mikroprzedsiębiorstwo - ok. 120 tys. zł). Inwestycje przedsiębiorstw działających w Polsce to w ostatnich latach 140-160 mld zł rocznie . Ok. 45-50 proc. to nakłady inwestycyjne firm mikro, małych i średnich, w tym ok. 15-16 proc. to inwestycje mikroprzedsiębiorstw. Zatem średnio firma z sektora MMŚP inwestuje rocznie ponad 40 tys. zł, w tym mikroprzedsiębiorstwo ok. 15 tys. zł.

Więcej w Raporcie przygotowanym przez Związek Leasingu Polskiego „20 lat leasingu w Polsce”. Cały raport do pobrania TUTAJ >>

Źródło: Związek Leasingu Polskiego

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok