OBOK KREDYTU, LEASING JEST JEDNYM Z GŁÓWNYCH ŹRÓDEŁ FINANSOWANIA INWESTYCJI W POLSCE

Data publikacji: 2014-08-16
Leasing to szczególnie przydatny sposób wspierania działalności małych i średnich firm – tak ważnego segmentu dla młodej gospodarki rynkowej. Firmy leasingowe oferują wiele produktów, które pozwalają poprawiać płynność przedsiębiorstw, a finansowanie poprzez leasing przekłada się na wszystkie segmenty gospodarki 
W 2014 roku mija 25 lat od pamiętnych obrad Okrągłego Stołu – to szczególna rocznica dla Polski. Zawarte wówczas porozumienia dały początek przemianom ustrojowym i gospodarczym zarówno w kraju jak i na świecie. W minionym ćwierćwieczu Polska przeszła, z sukcesem, od modelu gospodarki centralnie planowanej na rzecz wolnego rynku, dołączając tym samym do struktur najważniejszych organizacji międzynarodowych na świecie – NATO oraz Unii Europejskiej.

Sukces polskiej gospodarki w ostatnich 25 latach nie był jednak dziełem przypadku a zaangażowania, wysiłku i kooperacji wielu instytucji, w tym instytucji finansujących rozwój przedsiębiorstw. Istotną rolę w tym obszarze spełniły firmy leasingowe. Z tego względu wzrost branży leasingowej był mocno skorelowany z dynamiką zmian zachodzących w kraju. Polski sektor finansowy, w tym branża leasingowa, konsekwentnie zasilały finansowo ważne projekty i inwestycje. Z drugiej jednak strony zmiany zachodzące na początku lat 90 związane z przemianami systemowymi i gospodarczymi równiez przyczyniły się do wzrostu wielu produktów i usług w branży leasingowej.

Więcej w Raporcie przygotowanym przez Związek Leasingu Polskiego „20 lat leasingu w Polsce”. Cały raport do pobrania TUTAJ >>

Źródło: Związek Leasingu Polskiego

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok