POPULARNOŚĆ LEASINGU W EUROPEJSKICH MŚP

Data publikacji: 2014-08-16
Badanie przeprowadzone w lipcu 2011 r. przez Leaseurope oraz Oxford Economics pokazuje, że ogólne tendencje w funkcjonowaniu MŚP w Europie i w Polsce są podobne – w tym ich zainteresowanie leasingiem.
W badaniu wzięło udział 3000 firm sektora MŚP, reprezentujących 9 sektorów gospodarek z 8 państw tj. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Polski i Szwecji, które razem stanowią 83% wartości produkcji UE i stanowią 78% europejskiego rynku leasingu. Wartość całego rynku leasingu dla MŚP w ośmiu badanych państwach wyniosła w 2010 r. 78 mld €, co przekłada się na wartość leasingu dla całej UE w wysokości 100 mld €, czyli 52% ogólnej wartości rynku leasingu. Spośród wszystkich badanych firm w 2010 roku 40% korzystało z leasingu.

Największym zainteresowaniem leasing cieszył się wśród średnich firm (53%), a najmniejszym u mikro (28%), małe firmy korzystały z leasingu w 42%. W porównaniu z innymi formami, leasing był najczęściej wykorzystywanym instrumentem zewnętrznego finansowania działalności MŚP (40% firm). MŚP w większym stopniu niż duże firmy wykorzystują leasing do finansowania inwestycji. Warto jednocześnie podkreślić, że leasingobiorcy inwestowali o 57 % więcej, niż firmy nie korzystające z leasingu. Łączna wartość inwestycji sfinansowanych przez firmy MŚP w drodze leasingu wyniosła 16,7%, a udział leasingu w inwestycjach wszystkich przedsiębiorstw, także dużych była nieco niższy i wyniósł 12,9%.

Więcej w Raporcie przygotowanym przez Związek Leasingu Polskiego „20 lat leasingu w Polsce”. Cały raport do pobrania TUTAJ >>

Źródło: Związek Leasingu Polskiego

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok