SKANER MŚP – OPINIE I PROGNOZY PRZEDSIĘBIORCÓW. KWIECIEŃ 2014

Data publikacji: 2014-08-16
Poznaliśmy nastroje przedsiębiorców na II kwartał 2014 roku. Z badania „Skaner MŚP" wynika, że właściciele firm patrzą w przyszłość z optymizmem i deklarują większą skłonność do inwestowania. Leasing jest nadal najczęściej wybieraną przez nich zewnętrzną formą finasowania. 
Instytut Keralla Research w części badania zleconej przez Europejski Fundusz Leasingowy, zapytał przedsiębiorców o obszary inwestycji w II kwartale 2014 roku. W porównaniu do I kwartału odsetek właścicieli firm, którzy nie zamierzają lokować kapitału, spadł do 46,7 proc. w stosunku do 48,7 proc. w I kwartale. Firmy najwięcej zainwestują w marketing i reklamę.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowani są na inwestycje w tym kwartale, ale nie planują występować po leasing (jest ich przypomnijmy 75,9 proc.) najczęściej twierdzą, że nie potrzebują zewnętrznego wsparcia finansowego. Odpowiedź ta została podana przez 51,4 proc. ankietowanych tej grupy. Powodem odrzucenia leasingu dla 11,5 proc. badanych jest natomiast fakt, że leasingowany środek trwały nie jest ich własnością. Należy jednak odnotować, że ta grupa przedsiębiorców jest coraz mniej liczna. Jeszcze rok wcześniej myślało, tak 17,4 proc. badanych.

Więcej w Raporcie przygotowanym przez Związek Leasingu Polskiego „20 lat leasingu w Polsce”. Cały raport do pobrania TUTAJ >>

Źródło: Związek Leasingu Polskiego

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok